Připoj se na Poraď.cz a poraď svým kamarádum, kteří mají nějaký problém.

Podívej se, jaké mají tvoji kamarádi problémy, nech si poradit od kamárádů a sdílej svoje zkušenosti a znalosti!

Začínáme

jak vybrat běžky

Pavlas (neregistrovaný uživatel)
Pavlas
Koupil jsem si běžky, ale divně se mi na nich sportuje. Nevíte,jak je to s výškou, jestli mi nejsou moc „malé“?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod 16.02.2010 11:17
Odpovědi
Seřadit podle: Data / Oblíbenosti
U běžek platí, že by měly být vyšší o 15 centimetrů než vy. Navíc si musíte vyzkoušet, zda vám nejsou hůlky příliš krátké nebo dlouhé – měly by obyčejně dosahovat do výšky podpaždí.
Muž, Celkem 165 příspěvek na Poraď.cz. (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
tátovi teď v krámu řekli, že běžky už se nevybírají podle výšky; ale podle váhy.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (2)
Jarda (neregistrovaný uživatel)
Jarda
Souhlas, velmi záleží taky na tuhosti lyže. Zkouší se došlap - optimální je zhruba ten, když pod zatíženou (sešlápnutou) lyží těsně protáhneš právě list kancelářského papíru, specializované prodejny na to mají zařízení.
Kritéria výběru běžek obecně: a) výška lyžaře, b) hmotnost lyžaře - došlap, c) určení běžek - terén, stopa / klasika (m.j. lyže spíše delší), bruslení (m.j. lyže spíše kratší - zhruba stejně jako výška postavy), kombi (klasika i bruslení), závody, d) pokročilost lyžaře: začátečník / pokročilý / závodník, e) cena. Obecně je výběr nejvhodnějšího typu běžek dnes (při obrovském množství modelů na trhu) celkem alchymie, jednoznačně doporučuji poradit se s odborníkem ve specializované prodejně, nekupovat bez vyzkoušení (po internetu jen předtím již vyzkoušený model). Šťastnou ruku !
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (2)
Vašek (neregistrovaný uživatel)
Vašek
Tak něco takového jsem potřeboval - rada od Jardy, přesto mnou zmítá nejistota a chtěl jsem se ubezpečit svým správným výběrem běžek.
Poraďte, koupil jsem si běžky atomic pro classic s protiskluzem váhové rozmezí 60 - 75kg/ 196 cm. Ale ještě jsem je pro jistotu nepoužil, protože řeším, zda bych přeci jen neměl jít do delších 206 cm váhové rozmezí 75 - 90 kg. Teď jsem se vážil oblečený 78kg/173 cm, snad mohu říci, že sportovec v létě kolo v zimě spinn, ale přestože mám dost načteno, na běžkách jsem začátečník. Na těch kratších jsem papír protáhl, ale opravdu těsně. Myslel jsem si, že je to nepostačující vzhledem k nerovnostem povrchu venku. Takže sílou do odrazu nebo soupáž z kopce ??? Díky za podporu
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
Poraď mu!
Vložit odkaz x
Anonym:   Toto jméno bude použito zároveň jako Vaše přezdívka.

Návody, rady, problémy, odborníci